Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Ogólnopolska konferencja podsumowująca projekt „Małopolska Sieć Rad Seniorów” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

W dniach 29-30 listopada 2018 r. w Dworze w Tomaszowicach koło Krakowa odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Małopolska Sieć Rad Seniorów” zorganizowana przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych. Celem projektu jest wsparcie aktywności obywatelskiej seniorów poprzez podniesienie wiedzy i zainspirowanie dobrymi praktykami do własnych działań.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i integracji środowiska senioralnego. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały efekty projektu zrealizowanego dla seniorów z całej Małopolski. Odbyły się również wydarzenia towarzyszące: senioralny festiwal artystyczny oraz senioralne targi aktywności obywatelskiej.

Małopolska Sieć Rad Seniorów „Działamy Wspólnie” powstała w 2016 r. z potrzeby wzmocnienia lokalnych rad seniorów, dostarczenia im kompetencji niezbędnych do dobrego pełnienia ich funkcji, wymiany doświadczeń oraz tworzenia nowych rad. Powołanie sieci było wynikiem kilkuletniej współpracy (szkolenia, spotkania, konsultacje) Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA z aktywnymi seniorami z ponad 20 gmin z terenu Małopolski.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk