Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Inkluzja społeczna osób z niepełnosprawnościami” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Inkluzja społeczna osób z niepełnosprawnościami” odbędzie się w dniach 23 i 24 września 2021r. w Międzyzdrojach. Wydarzenie organizuje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Problematyka konferencji koncentruje się wokół inkluzji społecznej osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, co stanowi wyzwanie nie tylko dla polskiego ustawodawstwa, ale także dla regulacji prawa unijnego i międzynarodowego. Organizatorzy dostrzegają potrzebę zmiany perspektywy postrzegania statusu osób niepełnosprawnych, która ewoluuje w kierunku nowoczesnych standardów ochrony praw człowieka, jego godności oraz prawa do niezależnego i aktywnego życia w społeczeństwie.

W dyskusji udział wezmą przedstawiciele nauk prawnych, medycznych, pedagogicznych, socjologicznych i ekonomicznych, jak również reprezentanci organizacji oraz instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Celem wydarzenia jest ocena obowiązujących aktów prawnych w zakresie inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnościami, jak również próba wypracowania kompleksowego modelu ochrony praw tych osób, w ramach postulatów de lege ferenda.

Autor informacji: K@leta_Katarzyna
Data publikacji: 2021-09-10 10:24:20
Osoba udostępniająca: K@leta_Katarzyna