Zawartość

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „DZIECI OFF-LINE – JAK WŁĄCZYĆ JE DO ŻYCIA” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-04-25 do 2019-04-26
Położenie: 
  • Toruń
    Polska
słowa kluczowe: 

Konferencja organizowana jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 25-26 kwietnia 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji UMK.

Ideą przewodnią wydarzenia jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób uchronić najmłodszych członków współczesnego społeczeństwa przed niebezpieczeństwem znajdującym się w sieciach teleinformatycznych.

Podczas planowanych spotkań z przedstawicielami różnych dziedzin naukowych omówione zostaną zagadnienia z zakresu ochrony interesu najmłodszych w aspekcie karnoprawnym, cywilnoprawnym oraz pedagogiczno-psychologicznym. Omówione zostaną również kwestie najczęściej popełnianych naruszeń z zakresu ochrony praw dziecka oraz sposoby na uchronienie najmłodszych przed łamaniem ich praw.

Poza wymianą myśli i spostrzeżeń pomiędzy znawcami tematu, jednym z głównych celów konferencji będzie przekazanie wypracowanych podczas niej konkluzji szeroko rozumianej opinii publicznej oraz instytucjom zajmującym się ochroną praw najmłodszych obywateli.

 

 

Autor informacji: 
Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-03-20 12:47:41
Osoba udostępniająca: K@leta_Katarzyna