Biuletyn Informacji Publicznej RPO

#NieDamySię Wsparcie medyków. Akcja "Chrońmy lekarzy, tylko wtedy oni ochronią nas"

Data:

W tym ponurym czasie rozkwita jednak alternatywny świat: zainteresowania drugim człowiekiem i jego losem, dobra, serdeczności i sprawczości. Nie przegapmy tego. Nie zapomnijmy podziękować. RPO już dziękuje

Organizator:

Śląskie Perły z Rybnika

Działania:

Wachlarz tematów podejmowanych do tej pory przez stowarzyszenie "Śląskie Perły" jest niezwykle szeroki. Aktywiści prowadzili między innymi działania edukacyjne, oświatowe i wychowawcze na rzecz dzieci i młodzieży, zabiegali o równe prawa kobiet i mężczyzn, równe szanse dla osób z niepełnosprawnościami, działali na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa. Ważnym tematem była dla niech także ochrona środowiska i zdrowia mieszkańców Rybnika. Prowadzili akcje uświadamiające zagrożenia związane ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami powietrza.

Obecnie wspierają personel medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Śląskie Perły zorganizowały zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych pod hasłem "Chrońmy lekarzy, tylko wtedy oni ochronią nas". Dzięki ich działaniom udało się już pozyskać najpotrzebniejsze wyposażenie dla personelu medycznego: kilka aparatów do mierzenia ciśnienia, termometr bezdotykowy, środki do dezynfekcji, mydła, rękawiczki, fartuchy ochronne, atestowane maseczki oraz maseczki chirurgiczne. Zebrana kwota pozwoliła także na zakup analizatora laboratoryjnego.

To wszystko, jak twierdzą Śląskie Perły, udało się dzięki pomocy ludzi dobrej woli, nieobojętnych i chcących działać, choć często nie wiedzących jak można pomóc.

Link do strony: http://slaskieperly.pl/

 

Autor informacji: Dyrektor Centrum Projektów Społecznych
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk