Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Nabór na 6 wolnych stanowisk pracy w Zespole Prawa Cywilnego - 2 etaty, w Zespole Prawa Karnego - 2 etaty, w Zespole Prawa Administracyjnego i Gospodarczego - 2 etaty

Data:

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy w ramach umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu:

  • w Zespole Prawa Cywilnego (2 etaty)
  • w Zespole Prawa Karnego (2 etaty)
  • w Zespole Prawa Administracyjnego i Gospodarczego  (2 etaty)
Zespół Prawa Cywilnego Zespół Prawa Karnego Zespół Prawa Administracyjnego i Gospodarczego
Zadania wykonywane na stanowisku
  • praca merytoryczna w Zespole Prawa Cywilnego,
  • analizowanie spraw z zakresu prawa zobowiązań, prawa rzeczowego i prawa spadkowego
  • analizowanie wniosków o wniesienie skargi nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego w sprawach cywilnych
  • przygotowanie projektów skarg nadzwyczajnych
  • przygotowanie projektów opinii w sprawie braku podstaw do wniesienia skargi nadzwyczajnej i opracowywanie odpowiedzi na wniosek o wniesienie takiej skargi
  • przygotowywanie materiałów analitycznych w ww. sprawach do opracowań generalnych
  • rozpoznawanie wniosków o wywiedzenie kasacji bądź skargi nadzwyczajnej, skarg na przewlekłość postępowania sądowego
  • sporządzanie projektów kasacji, skarg nadzwyczajnych i innych pism procesowych
  • sporządzanie pytań prawnych do Sądu Najwyższego; występowanie przed Sądem Najwyższym i innymi sądami w ramach zastępstwa procesowego Rzecznika Praw Obywatelskich
  • dokonywanie oceny praktyki sądowej stosowania prawa
  • rozpatrywanie wniosków do Rzecznika Praw Obywatelskich z zakresu prawa cywilnego, konsumenckiego i gospodarczego z uwzględnieniem prawa europejskiego w tych obszarach oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • przygotowanie projektów pism w ww. sprawach, w tym skarg nadzwyczajnych
  • przygotowanie materiałów analitycznych w ww. sprawach do opracowań generalnych

Wymagania niezbędne
  • wykształcenie wyższe prawnicze
  • ukończona aplikacja radcowska/adwokacka/sędziowska wraz ze złożonym egzaminem z wynikiem pozytywnym, a w przypadku Zespołu Prawa Karnego również aplikacja prokuratorska wraz ze złożonym egzaminem z wynikiem pozytywnym
  • minimum 4 – letnie doświadczenie w wykonywaniu zawodu prawniczego
Wymagania dodatkowe
  • doświadczenie w opracowywaniu skarg nadzwyczajnych lub skarg kasacyjnych
  • znajomość procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej m.in. z zakresu gospodarowania nieruchomościami, procedur inwestycyjnych, specustaw
  • samodzielność w analizowaniu problemów prawnych
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym w mowie i w piśmie
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • rzetelność
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym w mowie i w piśmie
  • doświadczenie w stosowaniu prawa i procedury cywilnej
  • doświadczenie w stosowaniu prawa konsumenckiego lub gospodarczego z uwzględnieniem prawa europejskiego w tych obszarach oraz orzecznictwa TSUE

Szczegóły znajdują się w ogłoszeniu. Termin składnia aplikacji upływa 15 kwietnia 2022 r.

Załączniki:

Autor informacji: Wydział Spraw Personalnych
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Sylwia Czernuszyn