Biuletyn Informacji Publicznej RPO

"Na niebiesko dla autyzmu" (2.04.)

Data:

 

2 kwietnia br. siedziba Rzecznika Praw Obywatelskich przy Al. Solidarności 77 będzie podświetlona na niebiesko – w kolorze symbolizującym solidarność z osobami chorymi na autyzm. W ten sposób RPO po raz kolejny przyłączy się do globalnej akcji „Na niebiesko dla autyzmu“ organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.


Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, obchodzony corocznie 2 kwietnia, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia.


Akcja „Na niebiesko dla autyzmu” jest organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Wśród obiektów, które z tej okazji co roku zmieniają swój kolor na błękitny znajdują się m.in. : Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney.

 

Na zdjęciach siedziba RPO przy al. Solidarności 77 w Warszawie podświetlona na niebiesko z okazji obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu w 2014 roku.

 

 

 

Ważne linki:

Autor informacji: Justyna Z@recka
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP