Aktualności
W „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł Rzecznika Praw Obywatelskich: „Mamy prawo do dobrej administracji”
- "Mamy, prawo do dobrej administracji", Rzeczpospolita – 11 kwietnia 2008 r.
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie aktów wandalizmu na cmentarzach i innych miejscach pamięci
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Gospodarki w sprawie rozpatrywanych roszczeń reprywatyzacyjnych.
- Wystąpienie RPO do Ministra Gospodarki w sprawie rozpatrywanych roszczeń reprywatyzacyjnych – 11 kwietnia 2008 r.
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Prezesa Rady Ministrów w sprawie równoczesnego sprawowania czołowych stanowisk w administracji publicznej.
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Zdrowia w sprawie braku prawnych możliwości odwołania się od orzeczenia sądu lekarskiego do sądu powszechnego.
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licznych incydentów o podłożu rasistowskim i antysemickim występujących na stadionach podczas meczów piłkarskich - 10 kwietnia 2008 r.
Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich spotkał się z rodzinami tymczasowo aresztowanych żołnierzy oskarżonych o udział w ostrzelaniu wioski Nangar Khel w Afganistanie oraz z żołnierzami 18 Batalionu Desantowo-Szturmowego w Bielsku Białej.
- Obraz
Praca zbiorowa pod redakcją dr. Janusza Zagórskiego
Warszawa 2008
https://www.rpo.gov.pl/pliki/12075625350.pdf
Przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich wystąpił do Dyrektora Departamentu Sadów Powszechnych Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie niejednolitej praktyki orzeczniczej sadów warszawskich w sprawach posługiwania się, przy kierowaniu do sadów wniosków o ukaranie, zdjęciami…
