Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Wojciech Bojanowski

Red. Wojciech Bojanowski, TVN

Reporter Faktów TVN, TVN24 i Superwizjera TVN, laureat 13. edycji nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego w listopadzie 2017 r.

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, od kilkunastu lat związany z TVN, wcześniej pracował dla TVP Kraków, Panoramy w TVP2, Wydarzeń Polsatu, publikował reportaże w Dużym Formacie i Newsweek Polska. W swojej dziennkarskiej pracy odwiedził ponad 100 krajów, skąd przygotowywał relacje i reportaże dotyczące aktualnych wydarzeń i procesów zachodzących we współczesnym Świecie. Relacjonował konflikty zbrojne, między innymi na Ukrainie w 2014 roku, w Afganistanie czy w Libii i akcje niesienia pomocy po klęskach żywiołowych, podczas powodzi w Polsce w 2010 roku, tsunami na  Filipinach w 2013 roku, trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 roku i we Włoszech w 2016 roku.

Był w miejscach gdzie na przestrzeni ostatnich lat dochodziło do  zamachów terrorystycznych w Europie i północnej Afryce. Autor licznych reportaży, wielokrotnie nominowany do nagrody Grand Press, zdobywca nagrody Mediatory w kategorii Inicjator i Grand Press w kategorii Reportaż Telewizyjny za materiał „Droga przez Piekło” pokazujący zmagania kierowców ciężarówek i uchodźców we francuskiej miejscowości Calais. W maju 2017 roku na antenie TVN opublikował reportaż „Śmierć w komisariacie” opowiadający o okolicznościach śmierci Igora Stachowiaka i serię materiałów w Faktach TVN. Publikacje doprowadziły do dymisji kierownictwa policji na Dolnym Śląsku i wywołały publiczną debatę dotycząca ryzyka związanego z przekraczaniem uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych.

Prywatnie miłośnik astronomii, kiteboardingu, wspinaczki górskiej i snu.

Ważne linki:

Autor informacji: Agnieszka Jędrzejczyk
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk