Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Łukasz Warzecha

Panelista I Kongresu Praw Obywatelskich

Łukasz Warzecha (1975) – publicysta tygodnika „Do Rzeczy” oraz „SuperExpressu”.

Pracę dziennikarską zaczynał w „Życiu”. Przez 10 lat (do kwietnia 2014 r.) jako komentator był związany z dziennikiem „Fakt”, następnie z tygodnikiem „W Sieci” i portalem wPolityce.pl. Prowadzi programy „Szukając Dziury w Całym” i „Wróżenie z Faktów” na antenie Polskiego Radia 24, magazyn „Odkodujmy Polskę” w Telewizji Republika, a TVP Info współprowadzi program „W tylewizji”. Jego teksty pojawiają się w „Rzeczpospolitej”.

Publikował też na portalu Wirtualna Polska. Pisuje dla „Nowej Konfederacji”, „Rzeczy Wspólnych”, portalu „Teologii Politycznej”, był członkiem redakcji „Międzynarodowego Przeglądu Politycznego”. Jako komentator regularnie występuje w PR 1, PR 3, RdC, Radiu Warszawa, TVP Info. Autor wywiadów rzek: z Radosławem Sikorskim „Strefa zdekomunizowana” (2007) i ze śp. Lechem Kaczyńskim „Ostatni wywiad” (2010) oraz cyklu rozmów z analitykami Ośrodka Studiów Wschodnich „Między Berlinem a Pekinem” (2016).

Członek Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, strzela regularnie w Związkowym Klubie Strzeleckim na warszawskich Bielanach. Drugie hobby to muzyka klasyczna, przede wszystkim barokowa.

Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka pod Warszawą. 

Autor informacji: Anna Grzelak
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk