Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Konferencja na temat stwardnienia rozsianego (27.05.)

Data:
Tagi: wydarzenie

27 maja br.  o godzinie 12:00 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, przy ul. Długiej 23/25 odbędzie się konferencja z okazji Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego. Organizatorami spotkania są: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Fundacja Neuropozytywni oraz inicjatorzy kampanii „SM-Walcz o Siebie”. Konferencję otworzy prof. Irena Lipowicz.

W dyskusji na temat leczenia, rehabilitacji i aspektów psychologicznych choroby wezmą udział m.in. prof. Krzysztof Selmaj, dr n. med. Lidia Darda - Lendzion, dr n. med. Mariola Kosowicz, prof. Dominika Maison a także osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. Podczas spotkania swoją premierę będzie miała IV odsłona kampanii „SM-Walcz o siebie”.

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (MS World Day) to święto ustanowione przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (MSIF) a celebrowane przez krajowe towarzystwa zrzeszające chorych na SM i ich bliskich. Z tej okazji na sześciu kontynentach przygotowywane są różne wydarzenia – spotkania, konferencje, happeningi, których celem jest budowanie powszechnej wiedzy na temat SM i walki o prawa chorych na SM. Hasło tegorocznego Światowego Dnia SM to „Razem możemy więcej”.

Załączniki:

Autor informacji: Justyna Z@recka
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk