Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Kampania „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji!” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

Kampania została zainicjowana przez Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora 30 czerwca 2018 r.  I etap zakończy się 31 grudnia 2018 r.

Każdego dnia w Polsce odbywa się kilkadziesiąt różnego rodzaju pokazów i prezentacji, na których ludzie są zachęcani do kosztownych zakupów  produktów wątpliwej jakości i pochodzenia oraz wprowadzani w błąd na temat ich rzekomego leczniczego działania.

W ramach kampanii przestrzegającej przed manipulacją na pokazach i prezentacjach zaplanowane zostało 100 spotkań na terenie 5 województw: małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego. Zajęcia odbywają się w małych gminach, wsiach, miasteczkach i dużych miastach, co zapewnia dotarcie do jak największej grupy seniorów, którzy są najbardziej podatni na zagrożenie manipulacją sprzedażową podczas prezentacji.

Planowana jest również realizacja spotu edukacyjno-informacyjnego. Będzie on emitowany w mediach lokalnych, regionalnych, na nośnikach internetowych stowarzyszenia, zostanie również zgłoszony do bezpłatnej emisji w TVP.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk