Biuletyn Informacji Publicznej RPO

II Kongres "Obywatel Senior" (Chorzów, 16-17.09.)

Data:

 

W dniach 16-17 września w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Kongres „Obywatel Senior” pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Gośćmi Kongresu będą ministrowie: Irena Wóycicka z Kancelarii Prezydenta oraz reprezentujący rząd Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Władysław Kosiniak-Kamysz. Głos zabierze także Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk. Przedmiotem wystąpień i dyskusji będą takie tematy, jak: rola osób starszych we współczesnej rodzinie; równe traktowanie seniorów, ich prawa oraz rola w Unii Europejskiej; emerytury i rządowy program aktywizacji osób starszych. Uczestnicy Kongresu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach: komputerowych, sportowych i tanecznych.

 

Prof. Irena Lipowicz:
Ważne jest, żebyśmy nie pozwolili traktować przedłużenia życia jako ciężaru, traktujmy go jako szansę i wyzwanie. Kongres Obywatel Senior pokazuje, jak to robić. Jest mi niezwykle miło, że spełniło się moje marzenie o stworzeniu takiego forum, na którym można dowiedzieć się, jakie potrzeby łączą się ze starszym wiekiem oraz jak wykorzystywać potencjał i kapitał reprezentowany przez seniorów.

 

Podczas Kongresu będzie można nagrać przesłanie do następnych pokoleń w specjalnie przygotowanym studio oraz obejrzeć instalację "Podaruj Zmarszczkę, Podaruj Opowieść" Wojtka Sawy składającą się z fotografii, które ukazują osoby starsze jako wojowników.
 

Ważne linki:

Załączniki:

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP