Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Finał Olimpiady o Prawach i Wolnościach Obywatelskich z udziałem Rzecznika

Data:
Tagi: wydarzenie

29 lutego br. w siedzibie Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbył się finał pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy Prawniczej o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. Dr Adam Bodnar wziął udział w uroczystym podsumowaniu konkursu.

Rzecznik podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Gratulując laureatom przypomniał, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka. Odniósł się przy tym do sprawy Christiana Ramosa - chilijskiego pianisty, który kilka dni temu został pobity w podwarszawskim pociągu.

– To bardzo ważne, aby okazać solidarność z ofiarą napaści na tle rasistowskim. Prawa człowieka to bowiem nie tylko teoria wynikająca z aktów prawnych, ale też zasady postępowania i reakcja na krzywdę ludzką. Mam nadzieję, że zawsze będziecie o tym pamiętać, niezależnie od tego czym będziecie zajmować się w przyszłości – zaznaczył dr Bodnar.

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Spośród dwunastu finalistów, najlepiej z konkursowymi zadaniami poradzili sobie: Karolina Lemka (I miejsce) i Roksana Melkowska (II miejsce) z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie oraz Artur Sadkowski (III miejsce) z Zespołu Szkół w Mszczonowie. W nagrodę pojadą na wizytę studyjną do instytucji Unii Europejskiej.

Olimpiada odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Autor informacji: Justyna Z@recka
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP