Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Zapraszamy uczniów szkół średnich na Ferie z RPO!

Data:
,
  • Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym. Stanowi podstawę działania państwa i integruje społeczeństwo wokół wspólnego systemu wartości. Określa prawa i obowiązki obywateli. Ale czy wiecie, jak przekłada się na codzienne życie? Jest szansa, by tę wiedzę zdobyć!
  • Szukamy uczniów szkół średnich, którzy podczas ferii zimowych chcieliby bliżej poznać polską Konstytucję oraz prawa i wolności, jakie gwarantują nam przepisy.

Ferie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich to program zajęć dodatkowych z zakresu praw człowieka. Pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich opowiedzą o problemach, jakie mogą spotkać każdego, w tym młodego obywatela i jak odnosi się do tego prawo. Wskażemy, jak chronią nas przepisy i jak z nich skutecznie korzystać. Poruszymy m.in. kwestie prawa do zgromadzeń, ochrony środowiska, dyskryminacji, mowy nienawiści czy wreszcie prawa dziecka. Zależy nam, by uczestnicy poznali praktyczne aspekty prawa dotyczczące tematów ważnych szczególnie dla młodych obywateli. 

Chcemy także, by uczestnicy zajęć mogli bliżej poznać sprawy, w których Rzecznik Praw Obywatelskich podejmuje interwencje i problemy, z jakimi najczęściej zgłaszają się do nas ludzie.

Wszystkie spotkania będą odbywały się online, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams, zawsze o tej samej porze, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-11.00 (6 stycznia pozostaje oczywiście dniem wolnym od zajęć).

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Aby zgłosić chęć udziału w zajęciach wystaczy wypełnić i wysłać krótki fomularz załączony poniżej.

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem! Mamy tylko 50 miejsc!

Dołożymy wszelkich starań, aby grupa uczestników była jak najbardziej różnorodna. Wierzymy, że dzięki temu będziemy mogli wymienić doświadczenia z osobami z różnych zakątków Polski i spojrzeć na problemy prawne z wielu perspektyw. Dlatego zachęcamy także tych, którzy pochodzą z mniejszych miejscowości i ośrodków oddalonych od Warszawy.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21 grudnia 2020 r.

Czekamy na Ciebie!

Ważne linki:

Autor informacji: AnetaKosz
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: AnetaKosz
Data:
Operator: AnetaKosz

Zobacz także