Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar z nagrodą „Defensory 2020”

Data:

To wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris” osobie lub organizacji, działającej na rzecz praw i wolności obywatelskich. Jest wyrazem uznania dla osób, które mogą stanowić przykład dla innych, a swoją aktywność traktują nie tylko jako pracę, ale i powołanie.

- Serdecznie dziękujemy Panu za niezłomną postawę w czasie sprawowania przez Pana urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Jesteśmy wdzięczni za odwagę w obronie praw i wolności obywatelskich, za zabieranie głosu  w sprawach mniejszości, za zdecydowani wsparcie osób słabszych oraz za walkę nawet wtedy, gdy zdecydowana większość ma zupełnie inne zdanie – tak uzasadniono przyznanie nagrody Adamowi Bodnarowi.

Nagrodę 10 września 2020 r. przekazały Adamowi Bodnarowi przedstawicielki Stowarzyszenia  mec. Kinga Dagmara Siadlak i mec. Anna Kątnik-Mania.

Dziękując za wyróżnienie, RPO podkreślił, że z pewnością nie byłoby go, gdyby nie cały Zespół Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, który każdego dnia z pełnym zaangażowaniem wspiera obywateli i czuwa nad ochroną ich praw. To nasz wspólny sukces!
 

Załączniki:

Autor informacji: Łukasz Starzewski
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk

Zobacz także