Biuletyn Informacji Publicznej RPO

VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

W dniach 21-26 października 2019 r. odbędzie się siódma edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W ramach wydarzenia prawnicy – sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa - przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli w szkołach w całej Polsce.

Celem programu jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i pokazanie w przystępny sposób, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Tydzień Konstytucyjny ma promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie zagadnieniu wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści. Organizatorom zależy, by wyposażyć uczniów w narzędzia, umożliwiające im rozpoznanie tego zjawiska i skuteczną obronę przed nim.

Od 2016 r. odbyło się łącznie 6 edycji Tygodnia Konstytucyjnego, w których blisko 3 000 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 170 000 uczniów z ponad 2 000 szkół w całej Polsce.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk